Pojedynki: Regulamin

Go down

Pojedynki: Regulamin

Pisanie by Nigel on Pon Lip 08, 2013 12:34 am

Zasady dla Uczestników:
1. Walki odbywają się na arenie stworzonej przez sędziego głównego.
2. Każda walka rozpoczyna się od posta wstępnego, w którym zawarte muszą być emocje związane z pojedynkiem oraz wybór pokemona.
3. Posty z komendami powinny być wystawiane na przemiennie: Gracz X, Gracz Y, Sędzia, Gracz Y, Gracz X, Sędzia,... itp.
4. Wynik pojedynku zależy od jakości postów, czyli główny tekst, myśli, komenda ataku lub obrony. W przypadku narracji pierwszoosobowej nie potrzebne są myśli, ponieważ cały post to jedna, wielka myśl.
5. W każdym poście powinny zawarte być dwa ataki oraz jedna obrona. Można to zamienić na dwie komendy defensywne oraz jedną ofensywną. Jeśli uczestnik chce podnieść sobie poprzeczkę, może ograniczyć się do jednego polecenia ataku lub obrony.
6. Po każdej wygranej każdy z uczestników otrzymuje punkty. Oto tabela punktów:

  Wygrana przez K.O. = 10 pkt.
  Wygrana z utratą <20% życia = 6 pkt.
  Wygrana z utratą <40% życia = 5 pkt.
  Wygrana z utratą <60% życia = 4 pkt.
  Wygrana z utratą <80% życia = 3 pkt.
  Przegrana = 1 pkt.
  Remis = 2 pkt.


7. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wymiany punktów na nagrody.
8. Uczestnik pojedynku ma 2 dni na dokonanie odpisu. Po upłynięciu tego okresu otrzymuje przypomnienie na PW. Jeśli następnego dnia nie odpisze, zostaje zdyskwalifikowany, otrzymując jedynie 0.5 pkt.
9. Należy stosować się do powyższego regulaminu oraz Głównego Regulaminu Forum. W przypadku złamania tej zasady, uczestnik dostaje ostrzeżenie oraz nie może toczyć dwóch, kolejnych walk.
10. Aby pojedynek był realistyczny, każdy z graczy powinien wysłać sędziemu wiadomość dotyczącą charakteru, umiejętności itp., tych pokemonów, które będą brały udział w walce.
11. Biała kartka umożliwia uczestnikowi pojedynku na zwiększenie swojego limitu dziennego na odpis o dzień. Kartę można wykorzystać tylko raz w jednym spotkaniu. Po zakończeniu batalii, aby ponownie otrzymać Białą Kartę trzeba wziąć udział w dwóch potyczkach na arenie.

Regulamin może zostać zmieniony w celu ulepszenia oraz ułatwienia rozgrywki między graczami, wliczając w to również sędziego.
avatar
Nigel
Admin

Liczba postów : 56
Join date : 07/07/2013
Age : 25
Skąd : Wrocław

Zobacz profil autora http://pkmnexile.justgoo.com

Powrót do góry Go down

Re: Pojedynki: Regulamin

Pisanie by Nigel on Pon Lip 08, 2013 1:01 am

Zasady dla Sędziów:
1. Każdy z sędziów rozpoczyna walkę poprzez opisanie areny (mile widziane mapki aren)
2. Sędzia nie powinien zwracać uwagi na relacje między uczestnikami na forum oraz poza. Wynik walki powinien zależeć od poziomu posta oraz pomysłowości taktyki.
3. Jeśli jeden z pokemonów będzie nie zdolny do walki, wtedy pojedynek uznaje się za zakończony.
4. Sędzia ma obowiązek odpisać w przeciągu trzech dni od pojawienia się postów uczestników. Jeśli tego nie dokona w wyznaczonym czasie, pojedynek zostaje zakończony, zaś wynik spotkania zależny jest od stanu zdrowia podopiecznych (wygrywa ten z większą ilością jednostek życia.)
5. Jeśli uczestnik pojedynku nie odpisał w przeciągu 2 dni, do sędziego należy wysłanie upomnienia do gracza. Jeśli dnia następnego delikwent nie odpisze, sędzia zamyka pojedynek, wyznaczając zwycięzcę.
6. W przypadku zaniku aktywności sędziego w pojedynku, potyczka zostaje zamknięta, zaś sam arbiter otrzymuje ostrzeżenie oraz nie może prowadzić dwóch, kolejnych walk.
7. Potyczki powinny być wyrównane pod względem znajomości ataków pokemonów oraz ich umiejętności. Pod uwagę są brane: relacje z trenerem oraz charakter.
8. Sędzia powinien podać, z jednodniowym wyprzedzeniem, termin rozpoczęcia pojedynku, w celu ułatwienia mechaniki Zakładów Bukmacherskich.
9. Sędzia, po uzgodnieniu ze stronami, może ofiarować jednemu z uczestników Biała Kartę, która jest jednorazowego użytku.

Regulamin może zostać zmieniony w celu ulepszenia oraz ułatwienia rozgrywki między graczami, wliczając w to również sędziego.
avatar
Nigel
Admin

Liczba postów : 56
Join date : 07/07/2013
Age : 25
Skąd : Wrocław

Zobacz profil autora http://pkmnexile.justgoo.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach