Battle Park: Regulamin

Go down

Battle Park: Regulamin

Pisanie by Nigel on Pon Lip 08, 2013 12:36 am

Po co ten dział?
W tym dziale będą toczone walki pomiędzy użytkownikami oraz organizowane różne turnieje.

Jak walczyć?
Gracze umawiają się na walkę w Prywatnych wiadomościach i jeden z nich zakłada temat właśnie tutaj, po czym jego przeciwnik przyjmuje wyzwanie w tym samym temacie. Nie można zakładać tematu jeśli nie mamy ustalonego przeciwnika! Aby walczyć musimy mieć przy sobie co najmniej jednego pokemona.

Sędziowie?
Sędzią gry może być każdy użytkownik! Najlepiej by byli to mistrzowie gry jednak nie ma przeciw wskazań by był to jakiś gracz który oblał egzamin na mistrza gry. (Każdy gracz jednak może jednak odmówić sędziemu a ten nie ma nic do gadania w tej sytuacji.) Sędzia który jest chętny by sędziować pisze w temacie walki i gracze informują go (po przez prywatną wiadomość, gg lub sb) czy się na niego zgadzają. Jeśli tak to zmienia swój post na opis terenu i wyznacza kto zaczyna walkę jako pierwszy.

Czy jest jakaś stawka walk?
Pojedyncze walki między graczami są tylko walkami o prestiż. Nie ma żadnej nagrody za wygranie walki z innym przeciwnikiem. Za walki turniejowe nagrody są przewidziane, tak dla uczestników i oczywiście główna dla zwycięzcy. Nagrody mogą być pieniężne, w postaci pokemonów lub jakiś przedmiotów.

Kto może organizować turnieje?
Turnieje może zorganizować każdy mistrz gry - dla swoich graczy. Jeśli Mistrz Gry ma pomysł by stworzyć turniej na całe forum (lub przykładowo na 16 graczy) musi mieć zgodę administracji. Turnieje organizowane przez mistrza gry są turniejami z nagrodami. Oczywiście prosimy nie przesadzać z rodzajami pokemonów. Nie oferujcie za wygranie turnieju Dragonite'a lub innego bardzo rzadkiego pokemona. Gdy mistrz gry organizuje turniej ogólnoforumowy sam wybiera sobie osoby które mogą być sędziami i to on jest głównodowodzącym. Oczywiście gracz może odmówić i nie chcieć sędziować.

Ile czasu na odpis?
W walkach nieturniejowych wszystko jest zależne od graczy. Nie trzeba się spieszyć.
W walkach turniejowych maksymalny czas na odpis to 48 godzin. Tak dla walczących jak i dla sędziego! Jeśli któryś z graczy nie odpisze w ciągu tego czasu zostaje zdyskwalifikowany. Jeśli sędzia nie odpisze to otrzymuje ostrzeżenie i nie będzie dopuszczony do sędziowania kolejnych walk (chyba że poda dobry powód nieobecności - jednak powód ma być podany przed nieobecnością!)

Jakie są metody walk?
Walki 1vs1 oraz dwuwalki są dozwolone. Jeden trener nie może kierować trzema pokemonami. Jest jednak kolejna możliwość, mianowicie w jednym temacie może uczestniczyć czwórka użytkowników przez co mamy na polu bitwy (w dwuwalkach) 8 pokemonów. Są to jednak wyjątkowe sytuacje. Można również zastrzec że walczymy pokemonami tylko do 10 levelu (w grach levelovych). Lub pokemonami danego typu (tylko elektrycznymi lub wodnymi itd.)

Jak powinien wyglądać temat?
Temat: Osoby które walczą oraz jakim stosunkiem pokemonów.

Przykład: Gracz1 vs Gracz2 3vs3
Co oznacza że każdy z graczy walczy trzema pokemonami (każdym pojedynczo lub jedna dwuwalka i kolejny pojedynczo).

Ogólne
W walce ważna jest taktyka, wykorzystanie terenu i dość jasne opisanie wszystkiego co chcemy by pokemon zrobił. Im lepszy post tym większa szansa że wygracie. Nie liczcie że mając elektrycznego pokemona i walcząc przeciwko wodnym macie wygraną walkę. Jeśli przeciwnik będzie pisał lepiej to on wygra.
LANIE WODY NIE JEST LEPSZE NIŻ KRÓTKI A TREŚCIWY POST!
avatar
Nigel
Admin

Liczba postów : 56
Join date : 07/07/2013
Age : 25
Skąd : Wrocław

Zobacz profil autora http://pkmnexile.justgoo.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach